poniedziałek, 28 stycznia 2013

Batman: Rok Pierwszy„Batman: Rok Pierwszy” wprowadza nas w początki działalności Batmana w Gotham City. Bruce Wayne dopiero przygotowuje się do wielkiej roli, jaką będzie pełnić jeszcze przez wiele lat, będąc czołowym superbohaterem uniwersum DC. Jednak już kiedy Wayne zbroi się do walki z ogólnie pojętym złem, to szerzy się w najlepsze w mieście. Przestępczy światek trudno odróżnić od skorumpowanych do szpiku kości policji i władz, które za nic mają dobro przeciętnego obywatela i świetnie bawią się nękając go i obserwując jego cierpienie. W tym siedlisku zepsucia i degrengolady pojawia się jednak jeden cnotliwy mężczyzna: porucznik James Gordon, ostatni sprawiedliwy, który później w spółce z Mrocznym Rycerzem będzie próbował oczyścić miasto Gotham City z przeróżnego rodzaju nieprawości.
Zanim jednak do tego dojdzie, porucznik Gordon będzie musiał wyrwać się z zaklętego kręgu zepsucia, które ogarnęło niemal wszystkich otaczających go ludzi - w tym kolegów po fachu i zwierzchników. Przekona się, ze nie może zaufać nikomu, a także samemu sobie...
To właśnie James Gordon i jego perypetie są głównym wątkiem komiksu, to na nim scenarzysta buduje wizję Gotham City, wizerunek Bruce′a Wayne′a i Batmana oraz wizerunek samego Jamesa Gordona. Poza tym, jak zwykle u Franka Millera, rys psychologiczny bohaterów jest znacznie ważniejszy niż akcja. Problemy i rozterki żonatego porucznika oraz zdeterminowanego, obrzydliwie bogatego Mrocznego Rycerza wiodą tu zdecydowanie prym, okraszane co jakiś czas mniej lub bardziej efektownymi scenami akcji. Ważny jest też świat, w którym żyją nasi bohaterowie: świat bez nadziei, który nie pozwala nikomu wieść szczęśliwego życia.
„Batman: Rok Pierwszy” to Frank Miller jakiego wszyscy dobrze znamy. Jest to po prostu dobrze napisany i narysowany komiks, który czyta się z niekłamaną przyjemnością. I niech to wystarczy za rekomendację.


wielkość całości: 47 MB
rodzaj kompresji: .rar
zawartość uploadu: 1x plik .cbr
wersja językowa: polska
brak danych naprawczych, brak hasła

DOWNLOAD

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz