czwartek, 13 grudnia 2012

Solidarność: 25 Lat. Nadzieja Zwyklych LudziNa zawartość albumu składają się cztery nowelki komiksowe, rozgrywające się w latach 1980-1989. Ich akcja umiejscowiona została w czasie przełomowych wydarzeń dla "Solidarności" i Polski. Dotyczy pośrednio lub bezpośrednio następujących epizodów:
- powstania i rejestracji NSZZ "Solidarność";
- wprowadzenia stanu wojennego;
- zabójstwa kapelana ludzi pracy - księdza Jerzego Popiełuszki;
- obrad Okrągłego Stołu oraz upadku komunizmu w Polsce i w Europie Wschodniej.

Komiksy prezentują powyższe sytuacje z perspektywy zwykłych ludzi: robotnika czekającego na rejestrację NSZZ "Solidarność" czy młodego duchownego zafascynowanego osobą księdza Jerzego Popiełuszki. Celem komiksów jest przedstawienie tego, jak "Solidarność" wpływała na postawy, działania i myślenie zwyczajnych obywateli Polski, a także w jaki sposób ci zwykli ludzie zjednoczeni pod sztandarem "Solidarności" doprowadzili do upadku komunizmu w Polsce oraz zapoczątkowali przemiany w całej Europie Wschodniej.

Nawet w przypadku komiksów będących w większym stopniu rejestracją ówczesnych wydarzeń, nacisk został położony na stronę fabularną - tak aby opowieść była zrozumiała nawet dla młodszych czytelników, a także potrafiła zainteresować tym wycinkiem z historii współczesnej Polski, który przybliża.

Każda historia ma 11 stron i jest uzupełniona informacją historyczną na temat wydarzeń, wokół których toczy się jej akcja. Autorami notek są: ks. Romuald Biniak, dr. Jacek Knopek, Monika Polasik-Chmielewska, prof. Wojciech Roszkowski oraz Jan Rulewski. Album wstępem opatrzył Lech Wałęsa.


wielkość całości: 31 MB
rodzaj kompresji: .rar
zawartość uploadu: 1x plik .cbr
wersja językowa: polska
brak danych naprawczych, brak hasła

DOWNLOAD

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz